Światłowody jako efektowne oświetlenie wnętrz.

Czym są światłowody?

Światłowód według definicji to przezroczysta struktura z włókna szklanego wykorzystująca propagacje światła do przesyłania informacji. Jednak używany jest na wiele sposobów, w tym jako ozdoba wnętrz, która swym niebanalnym wyglądem wprowadzi odrobinę magii w domowym zaciszu.

Światłowód jako dekoracja

Światłowód daje niemal nieograniczone możliwości oświetlania wnętrz. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Staje się on coraz powszechniejszych w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, co nie powinno dziwić, bo oświetlony nim sufit daje efekt nie z tej ziemi.

To dzięki niemu relaksując się, leżąc wieczorem w łóżku, patrzymy w nasze prywatne, rozgwieżdżone niebo, które niezależnie od pogody zachwycać nas będzie swoim wyglądem.

Ogromne wrażenie robią równeż żyrandole światłowodowe, które stanowią niezwykłą dekoracje oświetleniową głównie w klubach, salach weselnych oraz holach hotelowych, a dzięki zastosowaniu technologii LED są one energooszczędne.

W salonach odnowy biologicznej, a nawet w koloroterapii zastosowanie mają kurtyny świetlne, które przez zastosowanie LED możemy kupić w dowolnym kolorze.

Zaprezentowane wyżej przykłady to tylko nieliczne zastosowania światłowodów jako ozdoby wnętrz. W dzisiejszych czasach technologia jest na tyle rozwinięta, że nic nie stoi na przeszkodzie podświetlania nimi łóżka, dzięki czemu poczujemy się jakbyśmy spali w chmurach, czy używania ich jako oświetlenie barku z ulubionym alkoholem, który stanowi ozdobę naszego salonu. Możliwości jest wiele, a ogranicza nas tylko pomysł!

Źródło – https://otico.pl/blog/najciekawsze-zastosowania-swiatlowodow-we-wnetrzach/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*