Plusy i minusy pracy jako agent nieruchomości

Zawód agenta nieruchomości daje nam możliwość zarobkowania w ciekawy i atrakcyjny sposób. Rynek nieruchomości jest jednak bardzo aktywny i często się zmienia, więc praca ta nie jest łatwa i wymaga od danej osoby odpowiedniego charakteru i znajomości branży.

Praca nad sobą

Żeby zostać agentem nieruchomości należy przyswoić wymaganą wiedzę z zakresu sprzedaży, obsługi klienta, a także zdolności słuchania i rozmowy. Zanim osiągniemy pozycję na rynku, musimy także zbudować swoją nazwę, co nie jest niestety proste, bo konkurencja jest naprawdę duża. Każdy agent nieruchomości powinien charakteryzować się kilkoma ważnymi cechami. Przede wszystkim musi być cierpliwy i wytrwały. Kontakt z klientem wymaga także otwartości na innych, przydatna będzie także wysoka odporność na stres. Agent powinien posiadać także prawo jazdy i własny samochód, gdyż bardzo często będzie musiał szybko transportować się na spotkania z klientami.

Ile zarabia agent nieruchomości?

Agent nieruchomości zarabia obecnie około 3000 zł netto. Największe pensje otrzymują agenci w dużych polskich miastach takich jak Warszawa, Gdańsk czy Poznań. Niemniej jednak pensja agenta nieruchomości uzależniona jest od wielu czynników. Może więc się zdarzyć, że przez kilka miesięcy będzie zarabiał naprawdę mało, a później jego pensje wystrzelą w górę. Wszystko zależy od sytuacji na rynku nieruchomości i zaangażowania agenta.

Praca nie dla każdego

Praca jako agent nieruchomości niestety nie jest dla każdego. Odnajdą się w niej tylko osoby pewne siebie, które nie boją się rozmawiać z innymi ludźmi, a także lubią się uczyć i walczyć o swoje, gdyż praca jako agent nieruchomości wymaga ciągłej edukacji i bycia lepszym od konkurencji.

Źródło: https://otico.pl/blog/zawod-agenta-nieruchomosci/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*