Pieczątka z podpisem – prosty sposób nie tylko na usprawnienie formalności

Czas to pieniądz. Wie o tym każdy, kto zajmuje się biznesem. Z tego tez powodu każda firma szuka coraz to nowych sposób na ograniczenie ilości czynności które zajmują zbyt wiele czasu oraz takich w których błąd niesie za sobą ryzyko utraty cennych godzin, a czasem też dni. I choć specjaliści od zarządzania czasem wciąż zaskakują kreatywnością, to od lat na czele narzędzi poprawiających wydajność pracy znajdują się pieczątki!

Dlaczego warto jest używać pieczątek z podpisem?

Istnieje kilka powodów dla których warto jest korzystać z pieczątek. Najważniejsze przedstawiamy poniżej!

Pieczątka podnosi wiarygodność podpisu

Pieczątka to wbrew pozorom niezwykle użyteczny przedmiot. Jej obecność na dokumencie pozwala jednoznacznie stwierdzić kto go podpisał i czy aby na pewno osoba ta była upoważnionym do tego pracownikiem firmy.

Używanie pieczątek jest wygodne

Nie chodzi tylko o brak konieczności szukania długopisu. W firmach produkcyjnych czy też zawodach związanych z noszeniem rękawic, pieczątka z podpisem to rozwiązanie ułatwiające przyjmowanie dokumentów bez opuszczania stanowiska pracy.

Pieczątki ułatwiają komunikację między działami firmy

Stosowanie kilku kolorów pieczątek w obrębie firmy pozwala na szybkie zlokalizowanie osoby czy działu wystawiającego dokument. Usprawnia to nie tylko obieg dokumentów, ale też pomaga wdrożyć się w struktury firmy nowym pracownikom.

Jakie informacje muszą znaleźć się na pieczątce?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niemniej jeśli ma ona usprawniać pracę, warto postawić na pieczątki z podpisem. Przypisanie jej do konkretnej osoby to sposób na wyróżnienie lidera i poprawę relacji między pracownikami.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*